Aktuality

zveřejněno: 27.8.2019

Muži a část juniorů má za sebou náročné léto. Intenzivní letní příprava, soustředění, czech open, 1. kolo poháru Českého florbalu, a to ještě není vše. Díky postupu do 2. kola tým čeká těžký zápas s SK Bivoj Litvínov na domácí palubovce a na konec přípravy i kondiční víkend. "Letošní pohár Českého florbalu jsme pojali jako seznámeni juniorů s dospělým florbalem. Pro kluky to byl obrovský skok, převážně díky tvrdší hře tělem." začíná kapitán Honza "Poli" Polomis. Aktuální je pro mužský tým právě pohár, který se týmu poměrně vydařil a poprvé se mu podařilo přejít přes 1. kolo. "První zápas jsme vyhráli proti týmu DDM Praha 2 v poměru 7:2, kdy jsme předvedli skvělý výkon od začátku utkání a vytvořili jsme si dvoubrankové vedení, které jsme dále pouze korigovali. Toto utkání se velice povedlo dvojici v naší první lajně: Janu Baumrukovi a Janu Moravovi, kdy oba zmínění hráči měli 2+1 KB. V dalším sobotním utkání nás čekal tým Rokycan, nám již lépe známý. Soupeř nás porazil po bojovném výkonu, kdy jsme marně dobývali Rokycanskou bránící zeď a soupeř nám dával góly ze smrtících brejků. I přes naší obrovskou snahujsme odešli s výsledkem 9:1 pro soupeře. Musím ale říct, že výsledek skutečně neodpovídá průběhu zápasu." doplňuje k prvnímu hernímu dni poháru v Praze Poli. Neděle už byla pro mnohé fyzicky náročnější, a to hlavně z důvodů malého počtu hráčů, kteří odjeli do Prahy bojovat. " Druhý den jsme nastoupili proti týmu Olymp Florbal. Značně unaveni po dvou sobotních utkáních jsme ve 12 hodin rozehráli zápas proti tomuto pražskému celku. Po počátečním tlaku našeho soupeře jsme brzo hráli oslabení, které plynulo z výborné hry protivníka, které jsme nedokázali konkurovat. Ovšem namísto strachu ze soupeřovi přesilové hry se Jan Morava blýskl skvělou střelou na tzv “teploměr” pod levou ruku brankáře. Vedli jsme 1:0. Na začátku druhé třetiny však soupeř naprosto změnil svoji hru, začal více využívat prostor hřiště a po dvou smolných gólech na naší straně jsme přestali hrát tak, jak jsme chtěli. Začali jsme zbytečně faulovat a pozdě přistupovat k hráčům. Soupeř nás již po zbytek utkání k ničemu nepustil a uštědřil nám tak prohru vysoko 9:2." Posledním zápasem, kdy už měli hráči unavené nohy, byl tým z Hořovic. "V posledním utkání nás čekal tým FBC Red Dragons Hořovice. Před zápasem jsme si řekli, co vlastně chceme hrát a co je naším cílem bez ohledu na výsledek. Od začátku zápasu jsme začali hrát více aktivně a určovali jsme tempo hry. A bylo vidět, že nehrajeme pod takovým tlakem jako v předešlých utkáních. V 6 minutě otevřel skóre zápasu junior Jarda Jiřík, kdy po krásné akci s Ondřejem Sloupem proměnil a šli jsme do vedení 1:0. Minutu na to vzal balónek již zmiňovaný Ondřej Sloup a i on nám ukázal, že umí vystřelit. 2:0. Soupeř po dvou slepených gólech byl značně nervózní a začal dělat chyby, které na začátku zápasu nedělal.V druhé třetině se soupeř přiblížil k vyrovnání na 2:1, ovšem ke konci třetiny jsme opět vstřelili branku na 3:1. V průběhu druhé i třetí třetiny již byla velice znatelná únava po 3 utkáních a jak soupeř tak zbytek našeho týmu ubíral na intenzitě. Ovšem díky naší klidné a rozvážné hře jsme ještě ve třetí třetině dokázali přidat další 2 góly a vyhrát tak zápas 5:1." Celkově jsme tedy měli na kontě po dvou prohrách a dvou výhrách 6 bodů v tabulce, stejně jako další dva týmy. Po skončení 1. kola jsme ještě v Praze zjistili, že postupujeme a čeká nás nelehký soupeř na domácí palubovce, který svou skupinu s přehledem ovládl - SK Bivoj Litvínov. "Pohár hodnotím velice pozitivně. Tým bojoval i přes velký počet obdržených branek, pochopili jsme co je v zápase důležité a co použít v dalším kole poháru, či nadcházející sezóně. Odměnou nám bude utkání se zkušeným SK Bivoj Litvínov, které odehrajeme tuto sobotu 31.08. u nás v Klatovech." Shrnul průběh poháru Honza Polomis.

zveřejněno: 26.8.2019

Ještě před zahájením tréninkového cyklu přicházíme se změnou, která nastala v rozpise všech tréninků. Jedná se o pondělí a úterý, pozorně si jej přečtěte, začínáme už 2.9.!

zveřejněno: 23.8.2019

O víkendu čeká mužský tým další část přípravy na sezónu. Po herně úspěšném Czech Open, soustředění a přípravném utkání čeká tým během soboty a neděle 24. a 25. 8. 4 zápasy v rámci 1. kola poháru České Pojišťovny.

zveřejněno: 15.8.2019

V pondělí 2. 9. 2019 zahajujeme tréninkovou sezónu. Pozorně si prosím přečtěte a poznamenejte časy tréninků. V případě změny budeme hráče/rodiče včas informovat. Během příštího týdne (19.8. - 23.8.2019) budou rodiče a hráči informování o výši členských příspěvků a o způsobu platby. Pro upřesnění jsou věkové kategorie podle data narození pro sezónu 2019/2020 takto: Muži 2000 a starší, junioři/juniorky 2001 a 2002, dorostenci/dorostenky 2003 a 2004, starší žáci/starší žákyně 2005 a 2006, mladší žáci/ mladší žákyně 2007 a 2008, elévové/elévky 2009 a 2010, přípravka 2011 a mladší . V případě dotazů kontaktujte trenéry svých kategorií (viz sekce "Trenéři".

zveřejněno: 14.8.2019

Sezóna se již pomalu blíží a my chceme informovat a připomenout hráčům a rodičům povinné zdravotní prohlídky a ostatní informace související se začátkem sezóny. Tréninková sezóna začne v pondělí 2.9. 2019 pro VŠECHNY kategorie. Přesné rozpisy tréninků budou zveřejněny do konce tohoto týdne (do 18.8. 2019). V týdnu od 19.8. do 25.8. budou hráči a rodiče informování o výši a platbě členských příspěvků na sezónu 2019/2020. Začátkem září se taktéž objeví na našich webových stránkách sekce "Rozpis zápasů", kde bude mít každá kategorie přesný rozpis na celou sezónu. Se startem sezóny souvisí i povinné lékařské vyšetření pro VŠECHNY hráče ve VŠECH věkových kategoriích. Bez tohoto formuláře nelze od letošní sezóny nastoupit k soutěžnímu utkání. Formuláře jsou k dispozici u sekretáře oddílu, v případě potřeby ho kontaktujte (Jiří Klouda).