Aktuality

zveřejněno: 28.11.2019

V prvních článcích jsme vás seznamovali se vznikem klubu, o zápasech starších žáků o počtu členů atd. V dnešní rubrice vám představíme v souvislosti s plánováním první novoroční turnaj, který sice nebyl realizován během první sezóny (2015/2016), ale stal se nedílnou součástí a tradiční akcí našeho oddílu. Stalo se tomu tak 7.1 2017. Na první klubovou akci jsme tehdy čekali menší účast, někteří organizátoři byli počtem mile překvapeni. Turnaje se zúčastnilo zhruba 60 hrajících, celkem se v hale "ukázalo" kole stovky členů. Pilotní projekt, který měl zábavnou formou spojovat hráče, členy, rodiče a fanoušky napříč oddílem se osvědčil a turnaj se tak stal tradicí. Jelikož "letošní" turnaj, který se bude konat 4.1.2020, bude v pořadí už čtvrtý, cítíme, že se smysl celého dne a turnaj jako takový musí vyvíjet přirozenou cestou a inovace je potřebná a "chtěná", čeká letošní ročník zájemce, uchazeče, aktéry turnaje i samotné diváky spousta překvapení, doprovodného programu, florbalu a mnoho dalšího. Smysl ale zůstane stejný, jako na začátku, a to seznámit se nenásilnou formou v příjemné, povánoční a sportovní atmosféře členy klubu, užít si den plný zábavy a občerstvení a společně se svými dětmi, přáteli a třeba i rodinnými členy strávit první sobotu v roce aktivním odpočinkem. Příští týden se opět vrátíme do první sezóny a podíváme se tentokrát na počínání, sestavu a rozpis zápasů dorostenců. | Foto: Kompilace fotografií z novoročního turnaje 7.1.2017

zveřejněno: 27.11.2019

Chcete se zúčastnit a nevíte jak? Tak dávejte pozor‼️ Přihlašování je možné do 31. 12. 2019, tedy do úderu silvestrovské půlnoci. Hlásíte se jako JEDNOTLIVEC nikoli jako tým, a to následujícím způsobem, který je zároveň jediný možný --> http://florbal-klatovy.cz/klubove-akce | Vyberete akci - Novoroční turnaj 2020 (04.01.2020 - 04.01.2020) a vyplníte formulář. Jakmile přijde e-mail s kopií Vaší přihlášky, jste zaregistrován/a ‼️ Pravidla, týmy a rozpis bude zveřejněn během týdne před konáním akce, nejdéle do pátku 3. 1. 2020. Těšíme se na vás!

zveřejněno: 25.11.2019

Sobotní den patřil juniorům a juniorkám, neděle pak starším žákům a žákyním, elévy čekal turnaj na domácí palubovce. Prvním jmenovaným týmem v sobotních kláních byl tým juniorů. V hale v Rokycanech na kluky čekal tým ze Sokolova a rezerva plzeňské Slávie. "Zápas se i přes urputné bránění Sokolova vyvíjel lépe pro nás, protože jsme v první třetině nedali soupeři příliš šancí skórovat a hráli jsme velice aktivně. První třetina skončila 4:0 pro nás. Druhá třetina se již více vyrovnala a soupeř nám ukázal, že také umí potrápit obranu. Ve třetí třetině však přišel obrovský zkrat v naší hře. Ještě v 33 minutě jsme vedli 8:1. Pak následovala sekvence 4 gólů během 4 minut, kdy se pokusil soupeř zdramatizovat utkání a i přes time-out jsme nedokázali zastavit jeho konečný tlak. Zápas díky skvělé první třetině vyhráváme v poměru 8:5. Musím smeknout před Sokolovem, který předvedl i přes nepříznivý stav skvělý výkon ve třetí třetině." hodnotí první utkání trenér Honza Polomis. "Soupeř hrál velmi atraktivní florbal. Již od začátku bylo poznat, že bude utkání velice bojovné a ukáže nám spoustu krásných akcí. Díky otevřené hře byly vidět na hřišti časté brejky. Zápas se začal gólově měnit až ke konci 2 třetiny, kdy jsme krátce prohrávali, ale pár minut před sirénou jsme vyrovnali. Ve třetí třetině jsme dokázali přidat další tři branky a získáváme 3 body proti silnému soupeři. Pro Patrika Hrubého a Matyáše Mollera to byl poslední zápas (nevím jestli jedou ještě za dorost) za Klatovský tým, protože jdou na zbytek sezóny na hostování do FBŠ Slavia Plzeň. Chci jim tímto popřát hodně štěstí a mnoho úspěchů." dodává k druhému zápasu Honza. Dalším sobotním představením byl "domácí" turnaj juniorek, které v rámci pražské soutěže holky odehrály na hale Slavie VŠ Plzeň díky výjimce od vedení pražské soutěže. A jak se holkám dařilo? "Proti Rakovníku jsme 95% času hráli na soupeřově půlce a bušili jsme do hodně nízké obrany. Soupeři jsme na cestu domu nakonec přidali 9 gólů a vyhráli 9:1." Hodnotí první utkání Honza Hořký. Další zápas čekal holky druhý tým ze Sparty. "I v tomto zápase jsme opět my hráli vice na balónku a dobývali soupeřovu bránu. Za stavu 2:0 pro nás soupeř využil dva brejky, což nás však vybudilo k větší aktivitě a opět jsme odskočili na 4:2. Zápas pak v divokém závěru skončil zaslouženou výhrou 7:4 , šesti body a upevnění první příčky v tabulce" dodává Honza. Nedělní den pak patřil triu elévů, starších žáků a starších žákyň. První jmenovaní, tedy elévové, se ve velmi početném a stabilním kádru porvali o další cenné zkušenosti a bylo jich na hřišti plno! Ve výborné domácí atmosféře dokázali i jeden zápas zaslouženým výkonem vyhrát a tým složený z holek i kluků se tak mohl radovat z vydařeného nedělního dopoledne. Starší žáci, kteří sehráli tři zápasy v Tachově, už takovou "pohodu" neměli. Po dvou těsných prohrách a ne příliš přesvědčivému výkonu kluci porazili Vary, přesto na lavičce spokojenost nepanovala. "Trápí nás koncovka a rychlost hry, na tu se musíme zaměřit převážně" hodnotil stručně všechny utkání trenér Martin Klán. A posledním představením bylo na jedná z pražských hal - starší žákyně ve 2.koši. Po sestupu z minulého turnaje do 2. koše si holky spravily chuť. "V prvním zápase s jasným průběhem holky proti FA Mladá Boleslav zvítězily 7:1. Ve druhém utkání proti domácí SK Dvojka Praha D jsme se trápily a nedokázali proměnit svoji územní převahu. Soupeř ovšem již v první polovině po ojedinělé akci skóroval. Naše další snaha o vyrovnání byla marná. Prohráli jsme 0:1" komentuje první dvě utkání trenér Radek Mašát. "V zápase o třetí místo nás čekala ACEMA Sparta Praha. Zde jsme měli více ze hry a zvítězili 6:2. Děvčata zaslouží velikou pochvalu za odvedené bojovné výkony" dodává a pochvaluje si Radek.

zveřejněno: 21.11.2019

Minulý týden jsme přinesli informaci o zápasech starších žáků. Dnes přinášíme další vzpomínku z první sezóny, tentokrát opět z řad hráčů. Blíží se první advent,začátek prosince a toho času v roce 2015 se ozval jednoho tréninkového odpoledne Honza Novotný (tehdy trenér Štírů České Budějovice) a poptával přátelské utkání. Českobudějovičtí kluci a některé holky byli na soustředění na Špičáku a zimní kondiční přípravu si tak zpestřili přátelským utkáním. Celkově utkání proběhla dvě - starší žáků a dorostenců s juniory (kteří v té době svou soutěž neměli a čekala je hned v sezóně následující). Výsledek obou utkání už nevíme, pro oba tábory to bylo ale příjemné předvánoční zpestření. Aby nezůstala pozadu i nejmladší složka oddílu, které byla taktéž v tréninku, a to elévové a mladší žáci, sehráli na hale Gymnázia přátelský zápas proti Sušici. Kluci a holky z kroužku v Sušici tak přijeli po předchozím telefonátu Honzy Procházky (rozhovor s ním minulý týden), který toho času vedl kroužek v Sušici a následně začal spolupracovat s námi. | Foto: Starší žáci po přátelském utkání na hale CMS v Klatovech

zveřejněno: 18.11.2019

Mimořádně vydařený víkend mají za sebou 4 složky našeho klubu. Mladší žáci, dorostenky, dorostenci a muži. Sobotní den patřil třem kategoriím, samotná neděle pak mužům. Mladší žáci měli namířeno do Tachova, kde je čekal domácí soupeř, soupeř z FBŠ SLAVIA Plzeň a Rokycany. Tým mladších žáků, doplněný opět o mnoho elévů a dvě žákyně, opět ukázal, že to jde a odváží si tak z Tachova mnoho cenných zkušeností. Dorostenci, kteří sehráli dvojzápas v Rokycanech, neztratili ani bod, když po vysoké výhře nad Fbc Plzeň "B" a vypjatému zápasu proti Chebu, berou plný počet bodů. Třetím zástupcem při sobotním představení byly zápasy dorostenek v rámci pražské soutěže. Oba zápasy holky také vyhrály. "K zápasu jsme přistoupili aktivně a většinu času jsme drželi soupeře na jeho půlce u brány. Strašecí ze dvou brejků odskočilo sice na 0:2,ale holky se držely naší hry a zápas zaslouženě otočily a vyhrály 4:2" hodnotí první utkání trenér Honza Hořký. "Soupeř hrál dobře,hodně běhal a aktivně napadal. V zápase jsme byli lepší, a i když Benešov hrozil opět spíše z brejku,které dva proměnil, k ničemu dalšímu jsme je nepustili. Holky však potvrdily vetší kvalitu a zaslouženě po další výhře 4:2 odvezly domů nejen 6 bodů,ale i posun na 1.místo tabulce." shrnuje Honza. Posledním zástupcem byl v neděli mužský tým, který sehrál v Lázních Kynžvart tři zápasy. "První zápas nás čekal, v té době, první tým tabulky Cheb. Určili jsme si jasný systém, který chceme hrát. Zápas byl ve vysokém tempu, kdy jsme ve druhé třetině odskočili soupeři na rozdíl 4 branek. Po zbytek zápasu jsme si udrželi vedení a brankář Honza Hořký si připisuje první nulu v letošní sezóně." komentuje první zápas Honza Polomis. "Druhý zápas jsme nastoupili proti Tachovu, kdy se nám tolik nepovedlo držet si stanovený herní přednes. Začali jsme nesmyslně napadat a zápas jsme tak zdramatizovali. Ve třetí třetině jsme přidali další dvě branky a nakonec vyhráli 4:2" pokračuje s komentářem k ne příliš povedenému zápasu Honza. "Poslední utkání nás čekal domácí Sokol Kynžvart. Utkání bylo neskutečné vyrovnané a mělo skvělou atmosféru, zápas měl všechno co má mít. Jsem rád, že jsme hráli to, co jsme si řekli a chtěli a díky gólu minutu a půl před koncem zápasu na 3:2 bereme těsné vítězství a vezeme tak domů tři fantastické výhry a zároveň se dostáváme víš v tabulce." hodnotí i třetí utkání Honza Polomis. "Mám radost, že jsme vyjeli na tyto těžké zápasy v 17 lidech a doufám že v takovém počtu budeme jezdit častěji. Samozřejmě chci opět poděkovat všem juniorům za skvělou reprezentaci v mužské kategorii. A chci také vyzdvihnout juniorského gólmana Michala Lišku, který se nezalekl dospělého florbalu a stal se oporou mužského týmu." dodává a pochvaluje Honza. | Foto: Muži, Lázně Kynžvart