Aktuality

zveřejněno: 19.1.2020

V sobotu tři kategorie, v neděli dvě. Z toho domácí kolo juniorů. Tak vypadal uplynulý víkend. A přes trápící marodky týmy napříč klubem jsme si nevedli vůbec špatně. Prvním a nejmladším zástupcem byl v sobotu tým elévů, který jel sbírat další zkušenosti do florbalového života. Tři zápasy odehrál tým složený z holek i kluků na hale v Domažlicích, kde dokázal i jednou vyhrát! Druhým zástupcem byl tým starších žáků. Ve sportovní hale ve Šťáhlavech kluci, společně se Šárkou Ježdíkovou, odehráli taktéž tři zápasy jako jejich mladší kolegové v Domažlicích. Bohužel starší žáci se potýkají s rozsáhlou marodkou a tým na malý počet hráčů předvedl výborné výkony (5:5,1:6,6:7). Třetím sobotním zástupcem byly juniorky, které v Praze zaváhaly. Po výhře nad Pitbulkami z Kolína (6:3) nedokázaly holky přehrát "betonující" tým Vinohrad a po jedné výhře a prohře (2:4) se vracejí holky domů se třemi body. Nedělní klání bylo o něco veselejší. Starší žákyně, taktéž oslabené, nejdříve dvěma góly přehrály Chodov Blue, poté s Akademií Mladá Boleslav prohrály 3:0, ale o to více si holky spravily chuť v posledním zápase. "Bohemku" Jesenice holky rozstřílely 8:0 a radovat se tak mohou ze dvou víkendových vítězství. Nejstarší nedělní kategorií a zároveň "programem víkendu" bylo představení domácích juniorů proti rezervě Slavie a Sokolovu. V obou zápasech to nebyl nijak jednoznačný výsledek (dvě výhry 4:3 a 5:3), ale při absenci pár nejlepších hráčů a po dlouhé zápasové pauze kluci splnili roli tabulkového favorita a oba zápasy za pomocí skvělé domácí divácké kulisy zvládli. Juniorky i junioři si po víkendu stále drží první pozice v tabulce. | Foto: Starší žáci ve Šťáhlavech.

zveřejněno: 13.1.2020

Druhým lednovým víkendem se rozjela druhá část sezóny. Převahu měly dívčí kategorie, dorostenky čekal dvojzápas v Praze, starší žákyně "B" jako open tým zkusily své počínání ve Varech na turnaji 3+1. Mladší žáci pak v sobotu odpoledne uspěli na hale ve Šťáhlavech. "V prvním zápase nás čekal nevyzpytatelný soupeř,rezerva Bohemky. Do zápasu jsme vstoupili vlažně,naopak soupeř nás svoji aktivitou ze začátku přehrával. Postupně jsme se však nastartovali a v zápase začali být více aktivní. Díky tomu tento těžký zápas vyhráváme 7:4." Hodnotí první zápas proti Fš Bohemians "B" trenér Honza Hořký. "Ve druhém zápase nás pak čekal soupeř, který nás minule dost potrápil, Kanonýrky z Kladna. Na tohoto soupeře jsme po poslední zkušenosti ovšem vlétli a celý zápas víceméně tlačili, kombinovali a hlavně se střelecky prosazovali. Tentokrát jsme tedy zápas zaslouženě vyhráli 11:1 a domů odvezli 6 bodů a potvrzení prvního místa" hodnotí i druhý zápas Honza. "Zlepšit musíme určitě důraz před oběma brankami,komunikaci a řešení některých situací a detailů. Jinak holkám patří pochvala za nasazení a týmovou práci. Děkuji rovněž skvělým rodičům za podporu." dodává "Bača" a i přes upevnění si první pozice v tabulce zůstává nohama na zemi. | Foto: Starší žákyně "B", Karlovy Vary

zveřejněno: 30.12.2019

Stále jsou volná místa, přihlašujte se! Registrace končí 31.12. 2019 přesně o půlnoci!

zveřejněno: 16.12.2019

Poslední a zároveň náročný víkend je za námi a nás teď čeká vánoční pauza. V sobotu se odehrála 3 domácí kola, neděle pak patřila 3 kategoriím, které si "odškrtly" poslední výjezd v roce 2019. V plzeňské hale Slavia VŠ sehrála děvčata v kategorii starších žákyň domácí kolo v rámci pražské soutěže. A že se dařilo..."První zápas proti FbŠ Bohemians Jesenice jsme vyhráli 6:0. Druhý zápas proti Open Camps Tatran Strešovice skončil naší prohrou 0:3. V boji o třetí místo ve 2. koši jsme narazili na tým FAT PIPE FLORBAL CHODOV. V tomto utkání jsme uspěli a zvítězili 7:1. Poděkování patří hráčkám, které i přes drobnější zdravotní potíže do turnaje nastoupily a bojovaly s obrovským odhodláním. Další poděkování patří Martinovi Klánovi a Adamovi Zezulovi,kteří nám pomohli se zápisem a časomírou. V neposlední řadě si poděkování zaslouží naši fanoušci a rodiče současně,kteří upekli,navařili a po celou dobu turnaje pomáhali s organizací. Čeká nás vánoční turnajová pauza a za celý tým starších holek přeji všem krásné Vánoce" hodnotí s pozitivním naladěním Radek Mašát. Další představení byl dvojzápas mužů na domácí palubovce, který se vydařil z poloviny. "První zápas proti Tlučné jsme udělali přesně to, co jsme nechtěli. Od začátku jsme přistoupili na jejich hru, která nám absolutně nevyhovuje a ačkoliv jsme se sebevíc snažili, zápas po polovině převzal ve svou kontrolu soupeř a díky své hře, ve které je Tlučná samozřejmě lepši než my, dokázal dohrát zápas do vítězného konce. Pozitivem bylo, že i přes nedaření se jsme zápas nevypustili a bojovali až do konce. Naprosto famózní byl brankářský výkon Michala Lišky, který svými zákroky držel tým v zápase a i přes 4 obdržené góly, které jsou samozřejmě celého týmu, patří Michalovi velké DÍKY!" shrnul první utkání z lavičky Jiří Klouda, který nahradil pro domácí kolo Jana Polomise s Davidem Hlaváčkem. "Druhý zápas byl opak. Od začátku koncentrovaný výkon, který začínal od naší brány poctivým obraným blokem, přechod do útoku tak, jak máme dlouhodobě nastaveno a ačkoli od poloviny zápasu soupeř začal hodně vysoko ve 4 hráčích napadat, dokázali jsme na to zareagovat a přidali sedmý gól do prázdné brány, kterou Greyhounds nechalo otevřenou jelikož 4 minuty před koncem zkoušeli hrát v šesti borcích v poli" komentuje i druhý zápas Klouda. "Velké díky patří juniorům, ostatně jako skoro každý mužský zápas, jelikož jejich vytížení a herní prostor je maximální a jsme za to velmi rádi. Kluci odvádí perfektní výkony" shodují se všichni tři (Klouda,Polomis i Hlaváček). Neděle pak patřila juniorkám, dorostencům a mladším žákům. Poslední jmenovaní, tedy mladší žáci, se rozloučili s kalendářním florbalovým rokem turnajem v Tachově. Přes velkou marodku turnaj zvládli a odjíždí s cennými zkušenostmi do druhé poloviny sezóny. Juniorky splnily očekávání a dvakrát přehrály soupeře, dorostenci byli úspěšní napůl. Nejdříve rozstříleli Interobal Plzeň, ve druhém zápase ale bohužel prohráli s vedoucím soutěže Sokolovem. | Foto: Starší žákyně

zveřejněno: 4.12.2019

První den letošního prosince vyrazili muži společně s početnou sestavou juniorů do Kašperských Hor k 10 kolu Karlovarské a Plzeňské ligy. A výprava byla úspěšná! "V prvním utkání jsme nastoupili v derby proti domácímu týmu RUDÝ KONĚ Horažďovice. Tým domácích značně podpořený fanoušky z tribuny na nás nastoupil ve vysokém tempu a dlouho jsme si nevěděli rady s jeho skvělými brejky. V 7. minutě jsme otevřeli skóre utkání. Soupeř však do konce 8. minuty dokázal vyrovnat a my byli opět tam, kde jsme byli na začátku. Skóre se začalo opět měnit až ve druhé třetině, kdy soupeř začal proměňovat svoje protiútoky. Vlastně celá druhá třetina byla o protiútocích, kdy jsme se opět nechali unést hrou soupeře. V přestávce před třetí třetinou jsme si zopakovali předzápasové pokyny a uklidnili náš herní přednes. Začali jsme více kombinovat a nechali soupeře přistoupit na náš styl hry. Hráli jsme chytře a díky tomu jsme začali přidávat branky. V zápase bereme plný počet bodů za výsledek 4:6." hodnotí ne úplně vydařený zápas proti Horažďovicím trenér Honza Polomis. Druhé utkání nás čekal soupeř z Plzně FBC FORSEE PLZEŇ, mužstvo, které má v týmu zkušené hráče. "Pokyny byly stejné jako před každým zápasem v této sezóně. Nesmíme přistoupit na hru soupeře a udržet si svoji hru. Forsee začalo hned od úvodních minut velice agresivně napadat a výborně přecházeli přes naše střední pásmo. Po krásném přechodu Plzeňského týmu dostáváme branku na 1:0. Zasloužený gól soupeře po prvotním tlaku. Naštěstí jsme díky šťastnému gólu Jirky Kloudy vyrovnali za dvě minuty na 1:1. Začátek druhé třetiny jsme bohužel nechytli, soupeř hned po 20 sekundách hry zvyšuje na 2:1 a opět nám odskakuje. Zápas byl v prostřední periodě skutečně nervy drásající, protože o 15 sekund později opět srovnáváme díky Janu Holému, který si naběhl před branku a dostal krásný lob od Přemysla Voráčka a nekompromisně vstřelil branku. Poté však přišla naše chvíle, soupeř znatelně ubral na aktivním napadání i jeho přechody ubraly na síle. Začali jsme více kontrolovat hru a zápas se přeléval na naši stranu. Přišla chvíle pro Jaroslava Jiříka, který dvěma krásnými góly v čase 19:46 a 21:31 zvýšil skóre na 4:2. Ve třetí třetině jsme se pokoušeli dále dobývat Plzeňskou zeď a soupeř hrozil s brejků, které se nám však dařilo skvěle bránit. V zápase vítězíme 5:2." pokračuje komentářem k druhému zápasu Honza, který stručně uvedl čtenáře i do průběhu utkání. "Z Kašperských hor vezeme 6 bodů, kterých si moc vážíme, protože obě utkání byla něčím výjimečné a soupeř nás v obou případech zaskočil svojí velice aktivní hrou. Tyto zápasy byly velice důležité pro naší další práci. Opět jsme si ukázali v čem jsou naše silné, ale bohužel i slabé stránky, které nám brání v ještě lepších výsledcích. Chci opět poděkovat všem juniorům za vzornou reprezentaci v mužských složkách a jsem moc rád za to, že se jim daří i v dospělém florbale. Dále chci pozvat všechny fanoušky florbalu, rodiče hráčů, patrioty Klatov aby přišli podpořit Klatovský tým na domácí kolo 14.12.2019 do SH ZŠ Čapkova Klatovy." Uzavírá obsáhlý komentář k adventnímu představení mužů Honza Polomis. | Foto: Muži, Kašperské Hory