zveřejněno: 3.2.2020
Víkend patřil čtyřem kategoriím. Sobota juniorům a dorostenkám, neděle elévům a starším žákům. První sobotní zmiňovaná kategorie stále drží svoji neporazitelnost, ovšem nebylo to zadarmo. junioři v prvním zápase přestříleli Rokycany, ve druhém zápase se po nepovedeném začátku nakonec dostali do zápasu a porazili Florbalovou školu." Začátek byl bohužel jako obvykle z naši strany ospalý. Díky tomu bylo utkání od prvních minut vyrovnané a nás herní přednes nebyl takový jaký by jsme si představovali." Komentuje začátek prvního zápasu Honza Polomis. "V půlce první třetiny jsme však zlepšily pohyb a postupně se dostávali do čím dál tím větší herní pohody. Tu jsme si nakonec udrželi celý zápas a posílali jsme mnoho střel na branku soupeře. Zápas nakonec vyhráváme po skvělém výkonu 13:4. Výborně řešené obranné situace a včasný přístup k útočícím hráčům soupeře mi dělal radost. I přes spoustu vstřelených branek chci pochválit obranu a brankáře!" dodává a pochvaluje si trenér Honza. A druhý zápas? "Ani v tomto utkání jsme nezlomili prokletí první třetiny. Od začátku jsme byli horším týmem a soupeř si s námi dělal prakticky cokoliv. Ve druhé třetině jsme si řekli jak lépe pokrýt a zastavit nebezpečné útoky přes střed hřiště, které nám dělali značné problémy. Díky tomu jsme se konečně zase dostali do hry, bylo vidět, že soupeř začíná mít problémy a utkání se začínalo překlánět v náš prospěch. Druhou třetinu jsme vyhráli v poměru 2:4 a tak bylo utkání momentálně 5:4. Třetí třetinu bych přirovnal k dobývání Vídně Turky v roce 1683. Naštěstí pro nás však nepřišlo Vídni na pomoc vojsko spojených evropských zemí. Soupeře jsme drželi hluboko v jeho třetině a otočili utkání nakonec i výsledkově v náš prospěch. Vítězíme 6:9 a bereme další cenné vítězství"! Poli dále dodává "Chci moc poděkovat klukum za skvělý výkon! Mam radost ze dokážeme i nepříliš povedené utkání nakonec zlomit v náš prospěch. Co to pro nás znamená ? Další a další práce, děláme chyby a soupeř je smrtelně trestá. Musíme se poučit." Junioři v letošní sezóně stále ještě neprohráli a i přes trable v některých zápasech mají stále plný počet bodů. Druhá Florbalová škola Plzeň na nás ztrácí již 18 bodů. Druhým sobotním aktérem byl tým dorostenek, který taktéž odvezl z Kladna plný počet bodů. Holky společně s trenérem Radkem Mašátem předvedly přesvědčivý výkon, který vedl ke dvěma jasným výhrám. Holky drží první příčku s šestibodovým náskokem. V neděli pak pokračoval tým elévů a starších žáků. Elévové hráli domácí turnaj, na který bohužel nedorazil jeden tým a místo 3 zápasů sehrály kluci a holky pouze dva. Cenné zkušenosti, nové poznatky a skvělá atmosféra panovala po celé dopoledne, ve kterém tým dokázal v obou případech vyhrát. Posledním zástupcem byl tým starších žáků, který se utkal v HMS Karlovy Vary postupně se třemi soupeři. Zvítězit dokázali kluci bohužel jen jednou.