zveřejněno: 4.12.2019
První den letošního prosince vyrazili muži společně s početnou sestavou juniorů do Kašperských Hor k 10 kolu Karlovarské a Plzeňské ligy. A výprava byla úspěšná! "V prvním utkání jsme nastoupili v derby proti domácímu týmu RUDÝ KONĚ Horažďovice. Tým domácích značně podpořený fanoušky z tribuny na nás nastoupil ve vysokém tempu a dlouho jsme si nevěděli rady s jeho skvělými brejky. V 7. minutě jsme otevřeli skóre utkání. Soupeř však do konce 8. minuty dokázal vyrovnat a my byli opět tam, kde jsme byli na začátku. Skóre se začalo opět měnit až ve druhé třetině, kdy soupeř začal proměňovat svoje protiútoky. Vlastně celá druhá třetina byla o protiútocích, kdy jsme se opět nechali unést hrou soupeře. V přestávce před třetí třetinou jsme si zopakovali předzápasové pokyny a uklidnili náš herní přednes. Začali jsme více kombinovat a nechali soupeře přistoupit na náš styl hry. Hráli jsme chytře a díky tomu jsme začali přidávat branky. V zápase bereme plný počet bodů za výsledek 4:6." hodnotí ne úplně vydařený zápas proti Horažďovicím trenér Honza Polomis. Druhé utkání nás čekal soupeř z Plzně FBC FORSEE PLZEŇ, mužstvo, které má v týmu zkušené hráče. "Pokyny byly stejné jako před každým zápasem v této sezóně. Nesmíme přistoupit na hru soupeře a udržet si svoji hru. Forsee začalo hned od úvodních minut velice agresivně napadat a výborně přecházeli přes naše střední pásmo. Po krásném přechodu Plzeňského týmu dostáváme branku na 1:0. Zasloužený gól soupeře po prvotním tlaku. Naštěstí jsme díky šťastnému gólu Jirky Kloudy vyrovnali za dvě minuty na 1:1. Začátek druhé třetiny jsme bohužel nechytli, soupeř hned po 20 sekundách hry zvyšuje na 2:1 a opět nám odskakuje. Zápas byl v prostřední periodě skutečně nervy drásající, protože o 15 sekund později opět srovnáváme díky Janu Holému, který si naběhl před branku a dostal krásný lob od Přemysla Voráčka a nekompromisně vstřelil branku. Poté však přišla naše chvíle, soupeř znatelně ubral na aktivním napadání i jeho přechody ubraly na síle. Začali jsme více kontrolovat hru a zápas se přeléval na naši stranu. Přišla chvíle pro Jaroslava Jiříka, který dvěma krásnými góly v čase 19:46 a 21:31 zvýšil skóre na 4:2. Ve třetí třetině jsme se pokoušeli dále dobývat Plzeňskou zeď a soupeř hrozil s brejků, které se nám však dařilo skvěle bránit. V zápase vítězíme 5:2." pokračuje komentářem k druhému zápasu Honza, který stručně uvedl čtenáře i do průběhu utkání. "Z Kašperských hor vezeme 6 bodů, kterých si moc vážíme, protože obě utkání byla něčím výjimečné a soupeř nás v obou případech zaskočil svojí velice aktivní hrou. Tyto zápasy byly velice důležité pro naší další práci. Opět jsme si ukázali v čem jsou naše silné, ale bohužel i slabé stránky, které nám brání v ještě lepších výsledcích. Chci opět poděkovat všem juniorům za vzornou reprezentaci v mužských složkách a jsem moc rád za to, že se jim daří i v dospělém florbale. Dále chci pozvat všechny fanoušky florbalu, rodiče hráčů, patrioty Klatov aby přišli podpořit Klatovský tým na domácí kolo 14.12.2019 do SH ZŠ Čapkova Klatovy." Uzavírá obsáhlý komentář k adventnímu představení mužů Honza Polomis. | Foto: Muži, Kašperské Hory